• !!!INFORMACE PRO KLIENTKY!!!

  Vzhledem ke covidové situaci jsme opět nuceny zrušit jednorázový předporodní kurz. Je nám to moc lito.
  Nadále můžete využít individuální kurzy a další naše služby. Děkujeme za pochopení.

  NOVĚ NABÍZÍME KONÁNÍ INDIVIDUÁLNÍCH KURZŮ U VÁS DOMA.

Jednorázový předporodní kurz

Obáváte se porodu? Nevíte co vás v porodnici čeká a na co se máte během porodu připravit? Máte obavy z kojení a péče o miminko? Nemáte čas nebo chuť navštěvovat kurz o mnoha lekcích?

Právě pro vás jsme připravili náš jednorázový předporodní kurz.

Jsme si vědomi toho, že mluvit o intimních věcech spojených s těhotenstvím a porodem nemusí být jednoduché, proto náš kurz probíhá v rodinném prostředí s malým počtem účastníků. Celkový počet účastníků je max. 6 párů. Nepromítáme žádné video s porodem a nepřednášíme. Kurz vedeme formou diskuze a praktické věci si sami vyzkoušíte. A protože víme, že u porodu bývá i doprovod je kurz určen i pro tatínky, kamarádky či jiný doprovod.

I my jdeme s dobou a proto nejsme zastánci striktního lékařského vedení porodu. Dáváme přednost přirozenému porodu bez zásahů a psychické pohodě maminky, tatínka i miminka. Naším cílem je, aby pro vás porod nebyl strašákem, ale abyste na něj byli příjemně naladěni a stal se pro vás pozitivním zážitkem.

Jednorázový předporodní kurz a jeho náplň:

Příprava na porod – povíme si jak se psychicky i fyzicky připravit na porod, co je třeba zařídit na úřadech ještě před porodem, kdo je porodní asistentka a laktační poradkyně a jak Vám mohou pomoci, co s sebou do porodnice, co je porodní plán, jak sestavit porodní plán, jak si vybrat tu správnou porodnici, doprovod u porodu, příprava hráze k porodu…

Porod – Řekneme si kdy jet do porodnice a co si vzít sebou, co je ambulantní porod, povíme si o dýchání v průběhu porodu, probereme možnosti ovlivnění bolesti (farmakologické i nefarmakologické), vyzkoušíte si úlevové polohy v průběhu porodu, vysvětlíme si příjem na porodní sál, I. – IV. doba porodní, netypické situace v průběhu porodu a jak o sebe pečovat v průběhu šestinedělí…

Příprava na kojení – řekneme si co připravit pro miminko do porodnice, probereme si bonding, první ošetření a přiložení miminka k prsu a co se děje s miminkem ihned po porodu. Dále zjistíte jaká je výživa novorozence, proč je dobré kojit, ukážeme si polohy při kojení, péče o prsy…

Další potřebné informace ke kurzu:

 • Jednorázový předporodní kurz vede registrovaná, diplomovaná porodní asistentka a registrovaná dětská sestra, certifikovaná laktační poradkyně.
 • Prohlídku porodního sálu si můžete domluvit přímo ve Vámi vybrané porodnici. Stačí zavolat do porodnice a domluvit si termín. Prohlídka je zdarma.
 • Na předporodní kurz přispívají zdravotní pojišťovny.
 • Délka kurzu je cca 2 – 3 hodiny. Brožuru s probíraným tématem zasíláme v elektronické podobě. 
 • Jednorázový předporodní kurz pořádáme v MC Karolínka v Trutnově, Školní 13 a začínáme v 15:00.

Přihlášky naleznete zde

Účastí na kurzu získáte SLEVU 10% na laktační poradenství a péči porodní asistentky po porodu.

a dále získáte SLEVU 10% na kurz Spokojené miminko

s lektorkou Nicole Lisou

 

cropped-maternite1-e14156139893861.jpg

Komentáře jsou uzavřeny.

 • Doporučujeme:

  logo-karolinka